Oktober 2013 /
09. 10. 2013

10. Tek po poti sprostitve in užitka za pokal občine Puconci in Pom pokal 2013

Potekala sta 10. tek po poti sprostitve in užitka za pokal občine Puconci in zaključna podelitev pom pokala 2013.

Organizatorji 10. teka po poti sprostitve in užitka za pokal občine Puconci in zaključne podelitve pom pokala 2013 so Razvojni zavod občine Puconci, Športno društvo Moščanci in Krajinski park Goričko. Tek je bil rekreativnega tipa in odprtega značaja. In čeprav so nam prvi dnevi oktobra prinesli skorajda zimske temperature, to tekačev ni oviralo, ampak so se po vajah za ogrevanje pogumno podali na proge. Start in cilj teka je bil pri Španovi domačiji v Moščancih.

Kljub mrazu je bilo lepo vzdušje, saj je moto teka bil zdrav duh v zdravem telesu. Prav tako, da je pomembno sodelovati in ne zmagati. Morda smo dodatno motivacijo za tekmovalce pomenili tudi vsi navijači, ki smo jih vzpodbujali ob progi.

Med tekmovalci, ki so se udeležili teka, so si zlato medaljo za prisrčnost prav gotovo zaslužili vsi najmlajši. Zlato medaljo za borbenost pa vsi tisti malo starejši. Vendar pa je zmagovalec vedno lahko samo eden. In zmagovalec 7 kilometrske proge je prečkal ciljno črto v manj kot 25 minutah. Omenjen zavidanja vreden čas je med člani dosegel Matej Fujs. Nič kaj dosti za njim je v cilj pritekel Dejan Preindel in kot tretji je v cilj prihitel Dušan Fister. Članice so prav tako tekle na sedem kilometrov dolgi progi. Prva je v cilj pritekla Katja Baša v približno 30ih minutah, druga je bila Jožefa Antolič, tretja pa Nina Žunič.