



Ekoprojekt Pomurja v Vrtcu Veržej
Modra energija, pridobljena iz okolju prijaznih, obnovljivih virov, je ključnega pomena za zagotavljanje kakovostnega življenja, za varovanje okolja in zdravja sedanjih in prihodnjih generacij, česar se zavedajo tudi v Dravskih elektrarnah Maribor, zato stremijo k temu, da s proizvodnjo in prodajo energije iz obnovljivih virov dosežejo, da bi se čim več posameznikov in podjetij v Sloveniji začelo zavedati pomena varovanja okolja tako za naše zdravje kakor tudi za zdravo življenje naših otrok. V tem oziru pa so Dravske elektrarne Maribor pripravile projekt Modri Jan, v okviru katerega že naše najmlajše ozaveščajo o pomenu obnovljivih virov energije.
Kako poteka spodbujanje do odgovornega energetskega vedenja smo z našo kamero tokrat preverili v Vrtcu Veržej. Alenka Belec kot zadolžena za koordinacijo projekta v Vrtcu Veržej, ni mogla skrivati zadovoljstva z delom svoje raziskovalne skupine.
Vrtec Veržej se nahaja v v eni najmanjših občin v Sloveniji, ki leži na prleški strani reke Mure, kar pomeni, da so otroci z reko Muro povezani že od svojega zgodnjega otroštva. In kljub temu, da je vrtec po organizacijski strani majhen, je po uspehih in dosežkih velik, kar so otroci s svojim znanjem o reki Muri in na njej plavajočem Babičevem mlinu pokazali tudi ob našem prihodu.
V Vrtcu Veržej ponujajo pestrost in raznovrstnost na vseh področjih dejavnosti predšolske vzgoje in se tako trudijo, da malčkom ustvarjajo spodbudno okolje, kjer se ob igri razvijata otrokova ustvarjalnost in domišljija, katera je bila nedvomno še dodatno vzpodbujena z vključitvijo otrok v projekt Modri Jan.
