februar / 2017
22. 02. 2017

Jubilejni 10. mednarodni strokovni simpozij na OŠ Franceta Prešerna Črenšovci

Vse pogosteje se v šoli in v vrtcu strokovni delavci srečujejo s socialno in čustveno neprilagojenostjo ali nemirnostjo otrok, pogosto tudi z učnimi in drugimi težavami, ki se jih lotevajo na različne načine. O najbolj učinkovitih ter optimalnih pristopih je bilo govora na 10. mednarodnem strokovnem simpoziju na osnovni šoli Franceta Prešerna Črenšovci.

Vsak strokovni delavec v vrtcu in v šoli išče načine, kako bi učencem omogočil optimalno delo, poskrbel za varnost ter učencem omogočil napredek v skladu z njihovimi sposobnostmi. To so pomembna in aktualna dejstva, na katere se iščejo bolj ali manj uspešne rešitve. Različna strokovna mnenja in uspešne učne prakse tako doma kot tudi tujini so bila predstavljena na mednarodnem strokovnem simpoziju na osnovni šoli Franceta Prešerna.

Letošnja tema zajema specifičnost posameznikov in skupin kot tudi oddelkov v procesu učenja ter napredovanja, tako s strani organizacije dela, načrtovanja, izvajanja in evalvacije. Letošnji simpozij beleži rekordno število udeležencev, okrog 250, ki prihajajo iz 6 držav. Kako se avtonomno odzivati na socialno in čustveno neprilagojenost učencev in ohraniti notranje ravnovesje, je letošnja tema mednarodnega simpozija.

Izmenjati dosedanje izkušnje na področju avtonomije in posebnih oblik dela, spoznavanje praktičnih primerov odličnih praks ter spoznavanje strategije doseganje vzgojnih in učnih ciljev, so le eni izmed ključnih ciljev in dodane vrednosti letošnjega simpozija.

Težišče razprav, ki so jih pripravili predavatelji na plenarnem delu, govorijo o uspešnem delu s posameznimi učenci, skupinami in prilagoditvami znotraj šole in vrtca. Na tem mestu je pomembno izpostaviti širitev ter nadgradnjo pridobljenega znanja



po arhivu novic
po arhivu videa