maj / 2015
06. 05. 2015

Mednarodna tekma romskih reprezentanc Slovenije in Srbije

V Vanča vasi sta se minuli teden pomerili romski nogometni reprezentanci Srbije in Slovenije.

Na mednarodni prijateljski nogometni tekmi v Vanča vasi sta se minuli vikend na igrišču ŠD Roma pomerili ekipi romske reprezentance Slovenije in Srbije. Slovenska reprezentanca je bila sestavljena iz nogometašev medobčinskih ligašev z območja Muska Sobota, in sicer so igralci prihajali iz nogometnih klubov ŠD Pušča in ŠD Roma. Več o samem srečanju je povedal Danilo Kacijan, predsednik medobčinske nogometne zveze Murska Sobota.

Vendar pa je bilo srečanje odločeno že v prvih petnajstih minutah igre, ko so gostje izkoristili zmedeno igro domačih igralcev in z dvema hitrima zadetkoma prišli do, kot se je kasneje potrdilo, neulovljive prednosti. Več o srbski romski nogometni reprezentanci in o občutkih v Sloveniji pa je povedal njihov selektor.

Ker velik del nogometašev slovenske romske nogometne reprezentance prihaja iz ŠD Pušča, katera je del Mestne občine Murska Sobota, se je omenjene tekme udeležil tudi mursosoboški župan, dr. Aleksander Jevšek. Na nogometni tekmi pa smo srečali tudi župana Občine Tišina, kateri je izrazil svoje mnenje o organizaciji tovrstne tekme.

Kljub dobrim željam in stiskanju pesti za slovensko romsko nogometno reprezentacno, so z rezultatom 3:0 zmagali gostje iz Srbije, kateri so bili uspešni z zadetkom Nina Havima v 5. minuti iz enajstmetrovke, nadalje pa še z zadetkoma Dušana Čepića v 13. ter Rajka Pavlova v 89. minuti. Kljub zmagi gostov pa so se igralci obeh reprezentanc razšli v športnem duhu.