Na permakulturnem vrtu Pomurskega sejma
Pomurski sejem se ponaša s čudovitim vrtom, urejenim po načelih permakulture, kateri je edinstvenega pomena, saj gre pravzaprav za učilnico na prostem, ki omogoča, da se z ekološkim načinom samooskrbe podrobneje seznani večje število posameznikov, in da ti spoznajo princip in prednosti permakulture.
Visoke, trajne gredice permakulturno-biodinamičnega vrta na sejmišču v Gornji Radgoni, ki jih ni potrebno prekopavati in gnojiti, so zasnovane na principu sinergije in na principu starih kitajskih gredic.
Pri samem ustvarjanju mikroklime pa so si načrtovalci permakulturnega vrta v Gornji Radgoni pomagali z rastlino topinambur, ki širši javnosti še ni tako dobro poznana.
Permakulturni vrt na sejmišču pa ustvarja tudi učni poligon za oživljanje znanja o semenenju rastlin. In tako na permakulturnem vrtu v lasti Pomurskega sejma rastejo rastline, ki so vzklile iz ekološko pridelanih semen.
Verjeli ali ne, tudi pozimi lahko gojite več kot trideset vrst zelenjave ter uživate v razkošju svežih okusov zdrave hrane, četudi je zunaj -20 stopinj Celzija.
Fanči Perdih kot soavtorica knjige 365 dni zelenjave iz domačega vrta pa izpostavlja tudi pomen zelenjave v jesensko-zimskem času.
Permakulturni vrt na sejmišču v Gornji Radgoni deluje kot učni poligon, saj prenaša znanja o sposobnostih preživetja rastlin v zahtevnejših podnebnih razmerah. In ker ni vseeno, kakšno naravno dediščino bomo zapustili našim zanamcem, je pomembno da se ideja permakulture širi.
Če imate majhen košček zemlje, sončno teraso ali balkon, na kateri bi si radi pridelali nekaj svoje zelenjave na naravi prijazen način, potem je zagotovo odlična priložnost, da si nova znanja o tem pridobite na permakulturnem inkubatorju v Gornji Radgoni.