marec / 2015
25. 03. 2015

Naravne in druge nesreče - ogenj ni igrača

Uprava RS za zaščito in reševanje, Izpostava Murska Sobota je razpisala natečaj na temo Naravne in druge nesreče - ogenj ni igrača. Rezultate omenjenega natečaja pa so razglasili prejšnji teden na Osnovni šoli Turnišče.

Zaključil se je že 19. regijski nagradni natečaj za najboljša likovna in literarna dela, katerega je v šolskem letu 2014/2015 za predšolsko in šolsko mladino razpisala Uprava za zaščito in reševanje - Izpostava Murska Sobota. Več o samem pomenu natečaja in o letošnji razpisani tematiki pa je povedal Martin Smodiš, vodja izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Murska Sobota.


Veliko delo pri izvedbi natečaja pa je ob natečajnikih opravilo kar 106 slovenskih in 4 tuji mentorji, brez katerih ne bi bilo možno ustvariti toliko tako dobrih likovnih in literarnih del na temo »Naravne in druge nesreče – Ogenj ni igrača«. Nas pa je seveda na podlagi zgovornih številk zanimalo še, koliko pa je bilo natečajnikov in kako so organizatorji zadovoljni s samim odzivom.

V izboru likovnega dela natečaja je sodelovalo kar 355 del, v izboru literarnega dela natečaja pa skupno 61 del. V slednjem je s svojim delom sodelovala tudi učenka Osnovne šole Cankova, katera je na sami podelitvi svoje delo tudi predstavila.


Na prireditvi pa so poleg razglasitve rezultatov natečaja ter podelitve potrdil in nagrad letošnjim nagrajencem, razglasili tudi naj aktivnejšo pomurska osnovno šolo in naj aktivnejši vrtec na področju izvajanja programa aktivnosti informiranja, izobraževanja in usposabljanja predšolske in osnovnošolske mladine za osebno in vzajemno zaščito v šolskem letu 2014/15. In ta laskavi naziv v kategoriji vrtcev si je prislužil Vrtec Manka Golarja iz Gornje Radgone.

Veselja pa ni mogla skrivati niti vršilka dolžnosti ravnateljice na Osnovni šoli Turnišče, saj je ravno njim pripadel laskavi naziv v kategoriji osnovnih šol.


V času prireditve na Osnovni šoli Turnišče pa je potekala tudi razstava izbranih likovnih in literarnih del natečaja »Naravne in druge nesreče – Ogenj ni igrača«, ki pa v tem času ni edina skrb izpostave Republike Slovenije za zaščito in reševanje Murska Sobota, pač pa ta v okviru svoje dejavnosti že stremi naprej in v tem oziru se v Pomurju obetajo zanimi in poučni dnevi, o čemer je več povedal vodja murskosoboške izpostave.

Naravne in druge nesreče se žal dogajajo vsakodnevno, tudi neposredno v naši okolici in samo lani je bilo denimo v Sloveniji čez 14.500 dogodkov, ki so zahtevali posedovanje sil zaščite in reševanja, pri čemer pa je še tako pomembna solidarnost ter zavedanje o morebitnem pojavu naravnih in drugih nesreč v naši neposredni okolici ter o zaščitnih ukrepih pred njimi. Družba se namreč mora zavedati, da je preventiva vedno cenejša od kurativne.

po arhivu novic
po arhivu videa