april /
16. 04. 2014

Ob koncu projekta Equity

Center za zdravje in razvoj Murska Sobota je ob koncu projekta "Equity" povabil na novinarsko konferenco.

Equal possibilities ali Equity je projekt v katerega je vključenih šest partnerjev, pomeni pa enakost invalidov v obmejnem območju Avstrijske Štajerske, Pomurja in Podravja. Ali enostavneje povedano pomeni enake možnosti vključevanja za vsakega. Šport in invalidi sta namreč besedi, za kateri si večina ljudi težko predstavlja, da gresta skupaj. S tem projektom so to želeli spremeniti.

Ponudbo treh vključenih regij so združili tudi na spletni strani. Hkrati pa so na spletni strani objavili tudi primere dobrih praks, ki so jih obiskali. Vse aktivnosti projekta so pomembne predvsem zato, ker je v Sloveniji kar 8 odstotkov prebivalcev deklariranih kot invalidi. Kar v številki pomeni 160 tisoč ljudi.

Tudi slovenski šolski sistem ima registriranih preko 8 tisoč otrok s posebnimi potrebami. In ko govorimo o športni vzgoji se v šolah pojavljajo določeni problemi. Te delno rešuje Konzorcij športnih društev in društev invalidov Ljubljana.

Tovrstni konzorcij želijo pripeljati tudi v Pomurje in se že dogovarjajo s športnimi društvi. Pravijo, da je odziv s strani društev dober. Vprašanje, ki so si ga v sklopu tega projekta zastavili je bilo torej, kakšne možnosti lahko društva nudijo ne samo neinvalidom, ampak tudi invalidom. Primer dobre prakse je športna zveza Beltinci.

Tudi športna društva torej počasi ugotavljajo, da ni toliko dodatnega dela s tem, da se lahko tudi invalidom omogoči izvajanje športnih programov. Izvajalci projekta pa pravijo, da so se v letu dni izvajanja projekta Equity naučili kako stvari razvijati naprej. Ali drugače povedano: z iztekom projekta se aktivnosti ne bodo zaključile.

po arhivu novic
po arhivu videa