



December 2013 /

12. 12. 2013
Podelitev zlatih štipendij PIF-a
Prejšnji vikend v Klubu PAC v Murski Soboti potekala slavnostna podelitev in podpis pogodb zlatih štipendij Mestne Občine Murska Sobota in Občine Tišina.
Osebna odličnost je lastnost uspešnih, katera se kaže v značaju posameznika ter v sposobnosti, disciplini, vztrajnosti in zanesljivosti posameznika. Odličnost je torej vrlina, znanje pa njen družbeno priznani ekvavilent. Odličnost pa je delno odvisna od značaja posameznika in delno od okolja, ki lahko spodbuja razvoj določenih lastnosti. Družba torej lahko spodbuja odličnost na vseh področjih in ena takih spodbujevalk odličnosti je prav gotovo tudi Pomurska izobraževalna fundacija, ki je v sodelovanju z Mestno občino Murska Sobota že enajsto leto zapored podelila Zlate štipendije Mestne občine Murska Sobota, v sodelovanju z Občino Tišina pa letos prvič tudi štipendije Občine Tišina.
Vsak dobitnik zlate štipendije pa mora za pridobitev štipendije izpolnjevati različne pogoje, pri čemer ocenjevalna komisija ocenjuje učni uspeh, skladnost študijskega področja s potrebami regije, sodelovanje z regijo ter nadpovprečne-znanstveno raziskovalne uspehe.Prireditev je bila vsebinsko nadgrajena s predavanjem pom. akad. dr. Dejana Štefaneca ter z ogledom filma režiserke in zlate štipendistke Maje Prettner z naslovom Limonada. Maja, ki je svojo ustvarjano žilico odkrila že zelo zgodaj, je pri šestnajstih letih začela snovati scenarij, po katerem je kasneje s prijateljico posnela prvi kratki film. Ko je začela študirati novinarstvo, ji je študij omogočal, da se je lahko posvečala svoji ljubezni do filma. Mlada prekmurska režiserka pa se je med drugim preizkusila že v vlogah radijske voditeljice, igralke in scenaristke. Leto 2010 pa je bilo zanjo prelomno, saj je diplomirala in bila sprejeta na podiplomski študij režije in kot največji dosežek z ekipo dokončala film Nikoli za vedno. Maja Prettner je tako primer mladih, talentiranih študentov, ki jih pri njihovem študiju podpira Pomurska izobraževalna fundacija v sodelovanju s pomurskimi občinami.
Zlate štipendije so namenjene študentom, ki dosegajo določeno povprečje ocen, predvsem pa so pripravljeni sodelovati z regijo na različnih področjih in se po končanem študiju tudi zaposliti v domači regiji. Pomurska izobraževalna fundacija približuje znanje mladim Pomurcem in skrbi za prenos njihovega znanja v domači, pomurski prostor, s posebnim poudarkom na vzpostavitvi vzajemnega partnerskega razmerja med študenti in potencialnimi delodajalci, kar študentom zagotavlja primerne zaposlitve v domači regiji in zmanjšuje beg možganov iz Pomurja.
